PRIOR OFFICERS

Sr. Vice Commander, 1999-2000 - Bruce T. Chapman, Navy.  Bruce was commissioned in June 1981 and attended Navy Supply Corps School, Athens, GA. from July 1961 until December 1961.  His next posting was as Assistant Disbursing Officer at Military Assistance Advisory Group Headquarters in Saigon, Vietnam.  From February to June 1962 he served in the planning Department at the Navy Finance Center in Cleveland, Ohio.  He then served at various Naval Air Reserve Stations until July 1984 when he retired.
 
Surgeon - 1999-2000 - Lawrence E. Fournier, Air Force.  Larry served as Post Surgeon until he passed away in April